Kedves Kollégák!

2016. szeptember 13-15. között Üzemi Tanács választások lesznek az MTVA székhelyén (1037 Budapest, Kunigunda útja 64. alatti székhelyen dolgozók szavazhatnak). Ezzel egyidőben munkavédelmi képviselőválasztások is lesznek (az MTVA székhelyén és telephelyein dolgozók egyaránt szavazhatnak).

Választási hirdetmények kihelyezéséről:
A választásig biztosítjuk a jelölteknek, hogy röviden bemutatkozhassanak. Erre az intraneten kiadásra kerülő választási bemutatkozókon felül a Választási Bizottság az alábbi helyeket biztosítja (a hirdetési helyek és felületek pontosan rögzítettek, ezért az anyagok kihelyezése előtt vegyétek fel a kapcsolatot a Választási Bizottsággal!):
- A-épület, az étteremmel szembeni hirdetőtáblák helyén, illetve a vele szemben lévő hullámpad mögötti terület
- B-épület bejáratánál lévő hirdetőtábla (lépcső alatt)
- M-épület aulájában (a büfé bejárat melletti fal elé, a fallal párhuzamosan közvetlenül tehetőek)

Gyertek el minél többet és szavazzatok az EMSZ delegáltjaira:

msz2016

SZAVAZZ AZ EGYESÜLT MÉDIA SZAKSZERVEZET (EMSZ) JELÖLTJEIRE:

- az általunk delgált Üzemi Tanács tagok szorosan együttműködnek majd a szakszervezettel = nagyobb hatékonyság
- renszeresen tájékoztatni fogunk az Üzemi Tanács munkájáról
- az EMSZ eddig minden munkáltató-szakszervezet tárgyaláson jelen volt
- minden tárgyalásra felkészültünk
- szükség esetén szakértő segítségét is igénybe vettük
- az EMSZ hét fős elnökségének minden tagja tárgyalóképes vezető

MIÉRT FONTOS, HOGY ELMENJ SZAVAZNI?

Nyilvánvaló tény, hogy minden lehetőséget meg kell ragadni érdekeink védelmére, még ha eredményeink jelenleg szerények is. A választás sikerességéhez az alábbi alapvető szabályok tartoznak:
- A választás akkor érvényes, ha a választásra jogosult munkavállalók 50%-ánál több szavazó voksol.
- A huszonhét jelöltből maximum tizenegy főre szavazhatsz.
- Csak az jut be az Üzemi Tanácsba, aki az érvényesen szavazók legalább 30%-ának támogatását megkapja.

ÜZEMI TANÁCS - MIRE VALÓ?

- A munkavállalók érdekvédelmét a szakszervezet hivatott ellátni (pl. kollektív szerződés; bérrendszer; juttatások stb.)
- Az üzemi tanácsok fő funkciója a munkavállalói részvétel (betekintés és bizonyos mértékig befolyás) biztosítása a munkáltatói döntéshozatalban (pl. vállalat szervezeti felépítése; gazdálkodás)

MIÉRT JÓ, HA A SZAKSZERVEZETI VEZETŐK AZ ÜZEMI TANÁCS TAGJAI?

Az Üzemi Tanácsnak olyan információkat köteles kiadni a munkáltató a vállalat működéséről, gazdálkodásáról, melyekhez a szakszervezetek nem tudnak hozzájutni, mivel az Üzemi Tanács tagjait titoktartási kötelezettség terheli.
Ha azonban az ÜT tag egyben szakszervezeti vezető is, úgy rendelkezésére fognak állni az információk, melyek ismeretében helyes döntést tud hozni az adott munkavállalói érdekvédelmi kérdésben.

MIÉRT LETT VOLNA FONTOS A SZAKSZERVEZETEK ÖSSZEFOGÁSA AZ ÜZEMI TANÁCS VÁLASZTÁSRA?

Az Egyesült Média Szakszervezet (EMSZ) együttműködést ajánlott fel a többi szakszervezetnek az Üzemi Tanács választásra (lásd 2016.07.02. plakát), de sajnos több szakszervezet nem élt a lehetőséggel.
Egy konszenzusos döntésen alapuló közös lista lehetőséget biztosított volna arra, hogy az Üzemi Tanácsnak olyan összetétele legyen, amelyben minden munkaterület megfelelő arányban, és az adott területhez legjobban értő személy által legyen képviselve (ráadásul ez a munkáltató felé erősítette volna a szakszervezetek egységét).
Lehetőség lett volna akár arra is, hogy ha közös listát nem is állítunk, a versenyhelyzetet megtartva közös megegyezéssel legalább a jelöltjeink számát csökkentjük, hogy a tizenegy helyre ne huszonhét jelölt legyen, és ne fenyegessen a szétszavazás miatti eredménytelenség.
Közös listánk az EMSZ, a TEMÉSZ, a TVDSZ, a TFSZ és az MTVGYSZ összefogásával alakult.

EMSZ Egyesült Média Szakszervezet