Levél az új vezérigazgatónak

A Munka törvénykönyv szerint a bértárgyalás és a Kollektív Szerződés módosításánál bármelyik, az intézményben dolgozó szakszervezet részt vehet, elmondhatja a véleményét, de aláírási joga csak annak a szakszervezetnek van, amelyik a munkavállalók legalább 10 százalékát a tagjai között tudhatja. Ilyen pedig az MTVA-ban jelenleg csak kettő van, az egyik az Egyesült Média Szakszervezet. Mivel a fent említett tárgyalásokat a munkáltatónak november 30-ig el kell indítania, és mivel intézményünknek új megbízott vezérigazgatója van, ezért Lázár András az EMSZ elnöke az itt közölt levelet írta dr. Szabó László Zsolt vezérigazgató úrnak:

Tisztelt Vezérigazgató úr!

Az Egyesült Média Szakszervezet nevében gratulálok kinevezéséhez, munkájához sok sikert kívánok.

Meggyőződésem, hogy a kívánt sikert előmozdítaná többek között munkatársai, a munkavállalók javuló munkahelyi közérzete. Szervezetünk céljának tekinti, hogy ebben együttműködve Önnel sikeres közmédia legyen az országban.

Tudom, hogy az átvétel nagyon sok munkát kíván Öntől, mégis kérném, hogy szakítson időt velem egy stratégiai megbeszélésre, különös tekintettel az őszi feladatokra.

Budapest, 2013. október 31.

Tisztelettel: Lázár András elnök